2016-12-30 19:36
Terminy wypraw w 2017 roku
« wróć Rok 2016 był dla nas bardzo intensywny.
Kwietniowa 30-ta rocznica awarii w Czarnobylu oraz listopadowa operacja nasunięcia nowego sarkofagu nad blok reaktora nr 4 Czarnobylskiej Elektrowni Jądrowej, wpłynęły na znaczny wzrost zainteresowania wyjazdami do Strefy wykluczenia. 
Dla nas ten wzrost był większy niż się na początku roku spodziewaliśmy. W Zonie spędziliśmy ponad 22 tygodnie, zarówno na wyjazdach grupowych, jak i indywidualnych. Zorganizowaliśmy kilka wyjazdów naukowych oraz pierwsze grupowe, 3-tygodniowe praktyki w Czarnobylu dla studentów z całego świata.

Materiałami staramy się dzielić z Wami na naszym facebooku, a pytających czy wyjazd do Czarnobyla jest bezpieczny uspokajamy - tak, sami jesteśmy tego najlepszym dowodem i w 2017 roku też tam wrócimy! :)

W pierwszej połowie roku zapraszamy Was na wyprawę w jednym z przynajmniej 8 terminów:


Każdy z wyjazdów jest trochę inny, a szczegółowy opis znajdziecie klikając w odnośniki. 
Jeżeli zastanawiacie się, który wyjazd wybrać, przeczytajcie dalej.
 
Przez 10 lat, które jeździmy do ZONY, Czarnobylska Strefa Wykluczenia bardzo się zmieniła. Z roku na rok coraz bardziej niszczeje (jest to dla nas bardzo smutne), ale dużym plusem jest fakt, że teraz można w niej odwiedzić zdecydowanie więcej miejsc niż kiedyś.

Naszym zdaniem, żeby w miarę na spokojnie wszystko zobaczyć, potrzebne są 3 pełne dni w Czarnobylskiej Zonie. Te 3 dni mamy wypełnione od 6 rano do 22:00 i kiedy inni dopiero przyjeżdżają do Strefy z Kijowa, my już jesteśmy w połowie dnia eksploracji. 
Zobaczycie wszystko, co można zobaczyć, a za każdym razem staramy się Wam pokazać również to, czego oficjalnie w Strefie oglądać nie wolno.
Wiele osób wraca z nami do Czarnobyla po raz kolejny, czasem nawet kilka razy, po to żeby więcej zobaczyć (swobodna eksploracja), ale też żeby dłużej poczuć tę wyjątkową atmosferę, której nie da się porównać z niczym innym na świecie. 
Żeby zrozumieć dlaczego ludzie wracają, musisz pojechać do Czarnobyla, ale wyprawa na 3 dni w Zonie nie powinna pozostawić u Ciebie niedosytu.

Dla tych, którzy potrzebują więcej, mamy wyprawę na 4 dni w Strefie wykluczenia pod koniec marca. Z powodu zmiany czasu jest to ostatni dzwonek, aby legalnie zobaczyć zachód słońca w Prypeci. 

A dla osób, którym dwa dni w Czarnobylu zdecydowanie wystarczą, mamy wyjazdy w dwóch terminach do wyboru, podczas których na pewno zobaczycie wszystkie najbardziej znane miejsca Strefy. 
Nawet nie próbujemy się zmieścić w jednym dniu, bo chcąc też wejść do wnętrza Czarnobylskiej Elektrowni, Zonę można zobaczyć wtedy głównie z okien autobusu.

A co później? 
Wymienione wyprawy to jeszcze nie wszystkie. 
Na pewno będziemy jeździli do Czarnobyla od sierpnia do listopada, a terminy tych wyjazdów postaramy się podać jak najszybciej.

Nasze wyprawy robimy dla Was.
Przez 10 lat w Czarnobylu widzieliśmy prawie wszystko. Większość najpopularniejszych materiałów z Czarnobyla w polskim internecie pochodzi z naszych wypraw. 
Dzisiaj najważniejsze jest dla nas pokazać Wam jak najwięcej, puki jest jeszcze co pokazywać.

Dlatego nie wahaj się i jedź do Czarnobyla razem z nami!

Pozdrawiamy,
strefazero.org
Mailing Aby otrzymywać informacje o nowościach podaj adres email: 

StrefaZero.org © 2008-2015
Hosting: Hostname.pl