2014-08-27 10:18
Październikowa wyprawa do Zony
« wróć
Podejście organizacyjne
Przede wszystkim, jesień tego roku to ostatni raz, kiedy organizujemy naszą wyprawę w starym stylu. I jeżeli będziemy jeszcze zajmowali się tym w przyszłości, z pewnością dużo się zmieni.
Nasze forum i strona, a także nasze sprawy osobiste nie nadążają za oczekiwaniami zainteresowanych wyprawą do ZONY i konieczna staje się gruntowna przebudowa strefazero.org.
Co z tego ostatecznie wyjdzie, zobaczymy. 

Kwestie bezpieczeństwa
To co się dzieje na wschodniej Ukrainie coraz częściej nazywane jest wojną. Jednak chcemy Was uspokoić, tam dokąd się wybieramy jest bezpiecznie. 
Wydarzenia w Doniecku i przy wschodniej granicy z Rosją są mniej więcej tak oddalone od strefy wykluczenia, jak Warszawa jest oddalona od Kijowa.
Ciężko jest w kilku zdaniach to wszystko opisać (z chęcią odpowiem na każde pytanie telefonicznie), ale w Kijowie, w ZONIE oraz w Sławutyczu nie odczujecie zagrożenia ze strony Rosji. Nie oznacza to, że tematu nie ma. Na wschodzie giną bliscy i znajomi mieszkańców całej Ukrainy. Rosja kradnie im kraj i jest to dzisiaj temat numer jeden wszystkich rozmów. Ale życie biegnie dalej swoim "normalnym" torem, ludzie chodzą do pracy, sklepy są otwarte. I tak może być miesiącami.  
Na Majdanie śladów rewolucji prawie nie widać, a Kijów w porównaniu do naszych wyjazdów z ubiegłych lat wydaje się miastem lekko przygaszonym.
Ponieważ bezpieczeństwo uczestników wyprawy jest priorytetem, cały czas trzymamy rękę na pulsie, a nasz ukraiński przewodnik na bieżąco relacjonuje nam to co się dzieje na Ukrainie.

Termin wyprawy
Liczymy się z tym, że część osób które wypełniły formularz, ze względów bezpieczeństwa lub innych planów zdecyduje się przełożyć wyjazd na kolejny rok. Nie chcemy powtórki z początku wakacji, kiedy dużo osób wyraziło zainteresowanie wyjazdem, ale nie przełożyło się to na zapisy na wyprawę.
Wypełnienie formularza do niczego nie zobowiązywało, a zadeklarowanie terminu bez znajomości programu i ceny wyjazdu nie oznacza 100% chęci uczestnictwa w wyprawie.

Z tego powodu zdecydowaliśmy się tylko na jeden termin wyprawy: 6-13 października, w programie 3 dni w strefie wykluczenia oraz Kijów.
 
Czas w Zonie został wzbogacony o nowe miejsca, których nie dalibyśmy rady odwiedzić przez dwa dni pobytu w Strefie, a Kijów w programie wyjazdu jest odpowiedzią na oczekiwania przekazane nam przez formularz.

Wszystkie szczegóły dotyczące wyjazdu znajdziecie »tutaj«.

Jeżeli termin 6-13 października Wam nie odpowiada, w formularzu rejestracyjnym możecie wybrać "inny termin październik/listopad". Jeżeli takich osób będzie dużo, postaramy się szybko znaleźć jakieś rozwiązanie.

W przypadku pytań, zachęcamy do kontaktu.

Pozdrawiamy,
strefazero.org
Mailing Aby otrzymywać informacje o nowościach podaj adres email: 

StrefaZero.org © 2008-2015
Hosting: Hostname.pl